1935 yılında hazır giyim satışı ile başlayan ticaretimiz, 1979 yılında kumaş üretimine başlamıştır. 6200 m2 kapalı alan üzerinde; gömleklik kumaş, elbiselik kumaş bay ve bayan likralı gömleklik kumaş ve iş elbiselik kumaş üretimi yapan firmamızın yıllık üretim kapasitesi 5.250.000 mt’ dir.

 

Üretimini yüksek teknoloji, profesyonel personeli ile evrensel kalite ve standartlarda yapan firmamız son yıllarda ihracatta da birçok başarıya imza atmıştır. Pazar payını genişletmiştir. Firmamız bünyesindeki ar-ge & tasarım bölümünde, modaya uygun zengin renk ve desenleriyle, sürekli yenilenmekte; müşterilerimizin beklentilerine kalite ve istikrarla cevap vermektedir.

 

Ağırlıklı olarak dokuma kumaş alanında ürünler ortaya koyan firmamız ulusal ve uluslararası fuarlarda da boy göstermeye devam etmektedir. Türkiye tekstil sektörünün gelişimine yardımcı olmak ve dünyaya mal olmuş bir firma olma yolundaki ilerlememizi inancımızla bütünleştirerek bu alanda yapılan tüm inovasyonları bünyemizde kullanmaya itina ediyoruz.

 

Türkiye’nin en önemli tekstil şehirlerinden biri olan Bursa, faaliyetlerimizin ana merkezi konumundadır. İstanbul ve Uşak’ta da üretim faaliyetlerimiz ve iş ortaklarımız bulunmaktadır. Sürekli genişleyen üretim alt yapımızla sektöre daha iyi hizmet sunabilmek için çabalamaktayız.

 

Susam Tekstil tüm çalışanlarıyla birlikte; güvenilirlik, devamlılık, yüksek kalite, süratli hizmet ve saygınlık sembolü olmayı amaçlamaktadır. Satış sonrası da müşterinin yanında olmak görevimiz ve önceliğimizdir. Amacımız sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır. En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır. Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak, genel prensibimizdir.